COMODEX CHRISTINA – leczniczy zabieg na trądzik i dla cery tłustej, problematycznej

COMODEX CHRISTINA – kompleksowe leczenie cery tłustej i problematycznej, leczniczy zabieg na trądzik

Nowy zaawansowany Comodex  zawiera silne składniki aktywne uzyskane dzięki najnowszym osiągnięciom w dziedzinie technologii surowców. Wykorzystuje zaawansowane, przyjazne dla skóry systemy dostarczania składników. Takie systemy dostarczania stały się podstawą do optymalizacji skuteczności składników aktywnych, charakteryzując się zwiększonymi zdolnościami penetracyjnymi i długotrwałym uwalnianiem w czasie. Nowa linia produktów gwarantuje żywotność i stabilność wszystkich składników w celu osiągnięcia maksymalnej skuteczności i długoterminowych rezultatów.

Należy wspomnieć o kilku czynnikach wpływających na stan skóry, których wpływ Comodex niweluje. Problemy skóry tłustej spowodowane przebarwieniami, nierównowagą hormonalną, predyspozycją genetyczną, infekcjami bakteryjnymi, nieprawidłową higieną, stresem, niezdrowym odżywianiem. Szkodliwe czynniki wywołują błędny cykl niekorzystnych efektów ubocznych, a jeśli nie zostaną one usunięte, powodują, że skóra staje się podatna na podrażnienia, zapalenia co prowadzi do spadku jej naturalnego systemu obronnego. Zabieg zapewnia równowagę i odnawia skórę przywracając jej zdrowy stan łącząc co najlepsze z natury z tym co najlepsze w nauce. Comodex w swoim działaniu odnosi się do głównych przyczyn skóry tłustej i problematycznej, przyspieszając procesy gojenia i zapobiegając dalszym uszkodzeniom. Comodex już  jako pojedynczy zabieg daje długotrwałe efekty. Zalecany jako zabieg leczniczy na trądzik.

Christina Comodex – leczenie opiera się na czterech dobrze zdefiniowanych procesach. Każdy zawiera skuteczne składniki aktywne w zaawansowanych technologicznie systemach dostarczania z potężnymi możliwościami penetracji. Nośniki te chronią, stabilizują, prawidłowo kierunkują i solubilizując włączają do działania przenoszone substancje aktywne.

Kontrola & Regulacja aktywności przeciwdrobnoustrojowej Składniki przeciwdrobnoustrojowe i antyseptyczne zwalczają bakterie bytujące w ujściach gruczołów łojowych, jednocześnie balansując tłustą skórę. Kontrola wydzielania sebum Unikalna kombinacja wysoce aktywnych składników minimalizuje gromadzenie się sebum, które zatyka ujścia gruczołów łojowych. Zmiękcza i ułatwia jego usuwanie. Jednocześnie antyoksydanty zmniejszają utlenianie sebum i późniejsze uwalnianie kwasów tłuszczowych stanowiących pożywkę dla bakterii.

Odnowa skóry & zmniejszanie blizn

– Składniki keratolityczne złuszczają zewnętrzną warstwę naskórka, uwalniając ujścia gruczołów łojowych z nadmiaru sebum i zapobiegają nadmiernej proliferacji bakterii. Dzięki temu zmniejsza się tendencja do powstawania blizn i przebarwień.
– Zapobieganie powstawaniu pigmentacji pozapalnej
– Stany zapalne mogą pozostawiać przebarwienia. Zaawansowane składniki aktywne działają synergistycznie dążąc do zmniejszenia stanów zapalnych i produkcji melaniny. Dzięki temu skóra jest rozjaśniona o wyrównanym kolorycie.

Składniki aktywne:

 • Eksfoliacja i odnowienie
  – System dostarczania i uwalniania w określonym czasie – kapsułkowany kwas Salicylowy
  – System dostarczania i uwalniania w czasie kapsułkowego retinolu
  – Perfekcyjny TriPeptyd
 • Zapobieganie nadmiernej pigmentacji po wystąpieniu stanu zapalnego (PIH) .
  – Stabilna forma witamina C
  – Peptyd rozjaśniający
 • Oczyszczenie
  – Marine C Thiopeptide
 • Regulacja wydzielania sebum i matowienie
  – Nio-Sebactive – podwójna warstwa liposomów
  – Redukcja ujść gruczołów łojowych, kwas arganowy
 • Nawilżenie i ukojenie
  – Ekstrakt pieprzu tasmańskiego
  – Xpert Moist

 

Zalecane pozabiegowe kosmetyki do pielęgnacji domowej dostępne w naszym gabinecie.

 

> Zobacz pozostałe zabiegi na twarz