MIKROPIGMENTACJA SKÓRY GŁOWY

żlej jestMikropigmentacja skóry głowy

Mikropigmentacja skóry głowy to zabieg polegający na wprowadzeniu pigmentu w najgłębszą warstwę naskórka za pomocą cieniutkiej igły. W praktyce na powierzchni skóry pojawia się „kropka” do złudzenia przypominająca wyrastający włos. Ostateczny efekt jest niezwykle naturalny, wręcz nie można go odróżnić od prawdziwych włosów.

Dla kogo jest dedykowany zabieg mikropigmentacji?

Zarówno dla mężczyzn jak i dla kobiet, których dotyczy problem łysienia:

a) androgenowego – należy do najczęstszych przyczyn wypadania włosów u mężczyzn. Objawia się brakiem owłosienia poczynając od linii frontalnej czoła, po skronie, aż do szczytu głowy. Przyczyną łysienia androgenowego jest aktywność 5 alfa reduktazy, enzymu obecnego w komórkach mieszków włosowych. Pod jego wpływem dochodzi do przekształcenia testosteronu w jego aktywną formę, tzw. dihydrotestosteron (DHT), co powoduje obkurczenie i miniaturyzację mieszków włosowych, a w efekcie ich zanik i wypadanie włosów.
Problem ten nie omija również kobiet, choć w ich przypadku wygląda to nieco inaczej. Przede wszystkim schorzenie to występuje w okresie menopauzy. Gdy dochodzi do znacznej różnicy między estrogenami a androgenami i nie przejawia się całkowitą utratą włosów w danych obszarach skóry głowy, a jedynie ich przerzedzeniem;

b) plackowatego – najczęściej pierwsze objawy pojawiają się już w dzieciństwie, bądź w okresie dojrzewania . Aż 60% przypadków diagnozuje się około 20 roku życia. Choroba ta objawia się występowaniem tymczasowych lub stałych ognisk wyłysienia. Postęp choroby może doprowadzić do całkowitej utraty włosów. Niestety łysienie plackowate ciągle nie ma zdiagnozowanej etiopatogenezy (przyczyny). Podejrzewa się wiele czynników o podłoży genetycznym:

– choroby autoimmunlogicze,
– dolegliwości naczyniowe,
– choroby naczyniowe,
– czynniki psychiczne.

c) genetyczne (dziedziczne) – spotyka głównie mężczyzn pomiędzy 20 a 50 rokiem życia. Związane jest z reakcją chemiczną dihydrotestosteronu (DHT pochodna testosteronu) na mieszki włosowe. Co powoduje ich stopniowe zanikanie, a dalej idąc zahamowanie procesu wzrostu nowych i zdrowych włosów.

Na jak długo wystarcza zabieg mikropigmentacji?

W przeciwieństwie do makijażu permanentnego twarzy „mikrohair” utrzymują się od 4 do 5 lat, ale po około 3 latach zaleca się jednorazowy zabieg odświeżający (w cenie połowy kwoty za pełen zabieg).

Jak długo trwa zabieg i czy jest bolesny?
W zależności od obszaru zabieg trwa od 1 godziny do dwóch podczas pigmentacji zakoli. Od 2 do 3 godzin w przypadku braku owłosienia na szczycie głowy. Do 5 godzin gdy pigmentowany obszar objęty jest najczęstszym typem łysienia andrgenowego (połowa skóry na głowie). Pigmentując całą głowę zabieg rozkładamy jest na dwa dni po około 5 godzin oczywiście z przerwami. Ilość przerw uzależniamy od klienta i jego progu bólowego. Ważne by oprócz satysfakcjonującego efektu finalnego, klient czuł się jak najbardziej komfortowo.

>> Zobacz cennik