MAKIJAŻ PERMANENTNY OCZU – KRESKA

Makijaż permanentny oczu: kreska górna linii rzęs, kreska górna „eyeliner”,  kreska górna „butterfly”, kreska dolna.

Jeżeli nie wyobrażasz sobie makijażu bez kreski na górnej i dolnej powiece, powinnaś pomyśleć o posiadaniu jej na stałe. Zaoszczędzisz na czasie w codziennym makijażu i zyskasz idealny rysunek, którego nie sposób wykonać samodzielnie. Twoje oczy będą wyglądać zawsze pięknie i nabiorą na wyrazistości.

Możesz wybrać między delikatną kreską, dzięki której rzęsy wydają się bardziej gęste i kreską grubszą, dekoracyjną typu „eyeliner” czy „butterfly”, jeżeli jesteś przyzwyczajona do mocniejszego makijażu oczu. Makijaż permanentny oczu to zabieg wręcz wymarzony dla Pań noszących okulary, dla których precyzyjny, samodzielny makijaż oczu jest trudny do wykonania.

Przed zabiegiem:

Zanim wykonasz makijaż permanentny oczu zadbaj o to, aby skóra powiek była odpowiednio nawilżona i wygładzona. W przypadku powiek wrażliwych i skłonnych do opuchnięć warto wcześniej przyjmować kapsułki homeopatyczne z arniki. Dobrze jest również wyspać się bezpośrednio przed zabiegiem, aby oczy były wypoczęte. Jeżeli farbujesz rzęsy henną, makijaż permanentny wykonaj kilka dni po farbowaniu. Uwaga! Minimum miesiąc przed pigmentacją powiek i minimum miesiąc po nie wskazane jest stosowanie preparatów (odżywek) stymulujących wzrost rzęs. Na czas zabiegu należy zdjąć sztuczne rzęsy.

Po zabiegu:

Bezpośrednio po zabiegu barwa kresek jest dość intensywna, nawet w przypadku makijażu delikatnego. Nie należy się tym martwić, gdyż w ciągu 4-7 dni zabarwienie zblednie do 50% barwy wyjściowej. Przy obowiązkowej korekcie efekt zabiegu jest wzmacniany. Przez kilka dni po zabiegu miejsca pigmentowane należy traktować ze szczególną delikatnością. Skóra poddana pigmentacji w żadnym wypadku nie może być myta mydłem ani traktowana innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę. Nie należy korzystać z sauny, solarium, zabiegów SPA oraz basenu. Nie należy stosować cieni i maskary do rzęs. Polecony przez linergistkę krem trzeba wklepywać w odległości 0,5–1cm od kresek.

Uwaga! W przypadku nie przestrzegania powyższych zasad mogą wystąpić odbarwienia. Nie należy dopuszczać do wysuszania oraz mocnego opalania pigmentowanej skóry. Należy unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu permanentnego.

Przeciwwskazania do zabiegu:
– cukrzyca,
– łuszczyca,
– przyjmowanie leków sterydowych,
– bielactwo,
– choroby siatkówki i rogówki oka,
– czynne zmiany skórne,
– infekcje, stany podgorączkowe,
– ciąża i karmienie piersią,
– przyjmowanie leków na krzepinięcie krwi,
– hemofilia,
– nowotwór i do 5 lat po zakończeniu lecznia.

>Zobacz pozostałe makijaże premanentne