MAKIJAŻ PERMANENTNY BRWI

Makijaż permanentny brwi

W końcu na stałe kształt brwi o jakim marzyłaś! Odpowiedni kształt brwi potrafi dodać twarzy wiele uroku. Rzadko jednak można go osiągnąć wyłącznie depilacją, szczególnie kiedy wykonujesz ją samodzielnie. Mając trwale zarysowany kształt najbardziej pasujący do twojego typu urody, twoje brwi zawsze będą wyglądać dobrze, a tobie łatwiej będzie usuwać włoski znajdujące się poza jego obrębem.

Idealny kształt i układ brwi to rzadkość. Często brwi rosną nieregularnie, nierówno, są w nich przerwy a ich stałe regulowanie pochłania sporo czasu. Makijaż permanentny brwi jest na to skutecznym rozwiązeniem. Brwi obrysowuje się przy użyciu kredki o indywidualnie dobranym kolorze. Po zaakceptowaniu kształtu przez klienta wprowadza się pigment najbardziej odpowiednią metodą.

Przed zabiegiem:

Najlepiej jest nie depilować brwi przez ok. 1 miesiąc przed zabiegiem. Daje to możliwość idealnego doboru kształtu pigmentacji do naturalnej linii włosków brwi. Należy też zadbać o skórę w miejscu brwi i dookoła nich. Należy ją nawilżyć, na zgrubiałą i matową wykonać peeling i nałożyć maskę lub ampułkę, zbyt tłustą oczyścić. Tak przygotowana lepiej chłonie pigment i pozwala nam na wykonanie jeszcze bardziej precyzyjnego rysunku. W efekcie końcowym brwi są bardziej wyraziste i dłużej utrzymują kolor.

Po zabiegu:

Bezpośrednio po zabiegu makijażu permanentnego brwi barwa pigmentu jest dość intensywna, nawet w przypadku makijażu delikatnego. Nie należy się tym martwić, gdyż w ciągu 4-7 dni kolor brwi zblednie do 50% barwy wyjściowej. Przy obowiązkowej korekcie efekt zabiegu jest wzmacniany.
Przez kilka dni po zabiegu brwi należy traktować ze szczególną delikatnością. Nie wolno moczyć, trzeć, dotykać skóry w miejscu pigmentacji. W żadnym wypadku nie należy myć jej mydłem ani traktować innymi kosmetykami niż zalecane przez linergistkę. Nie należy korzystać z sauny, solarium, zabiegów SPA oraz basenu. Brwi należy nawilżać kilka razy dziennie smarując pigmentowaną powierzchnię bardzo cienką warstwą specjalnego kremu z witaminą E LTL wzmacniającego ochronę skóry.

Uwaga! W przypadku nie przestrzegania powyższych zasad mogą wystąpić odbarwienia. Nie należy dopuszczać do wysuszania oraz mocnego opalania pigmentowanej skóry. Należy unikać agresywnych peelingów w miejscu makijażu permanentnego.

Przeciwwskazania do zabiegu:
– cukrzyca,
– łuszczyca,
– przyjmowanie leków sterydowych,
– bielactwo,
– choroby siatkówki i rogówki oka,
– czynne zmiany skórne,
– infekcje, stany podgorączkowe,
– ciąża i karmienie piersią,
– przyjmowanie leków na krzepinięcie krwi,
– hemofilia,
– nowotwór i do 5 lat po zakończeniu lecznia.

> Zobacz pozostałe makijaże premanentne