ANALIZA KOLORYSTYCZNA i TYPY URODY

Analiza kolorystyczna

4 pór roku i typu urody pod kątem doboru ubrań, makijażu, koloru włosów oraz fryzury

Nasza uroda to nic innego jak kompozycja barw. Więc gdy dokładasz barwy do niej pasujące, całość wygląda pięknie, spójnie, harmonijnie. Za to złe barwy estetycznie „gryzą się” z nami, co może być bardzo nieprzyjemne w odbiorze. Analiza kolorystyczna bazuje więc na założeniu, że kolory, które do nas pasują, mają te same cechy, co nasza uroda.

Barwy Wiosny i Jesieni to typy ciepłe, a Lato i Zima – barwy chłodne.

Typ urody – test to powszechnie znana metoda wykorzystywana przez profesjonalnych wizażystów, która pozwala dopasować kolory do typu urody. Analiza kolorystyczna to narzędzie pomagające określić typ urody.

Barwy, w których czujemy się dobrze, wydobywają naturalne piękno naszej cery, barwy tęczówki, kolor włosów. Taka harmonia w ujęciu „lubię ten kolor, więc na pewno dobrze w nim wyglądam”, to sytuacja idealna. Owszem zdarza się tak bardzo często, jednak nie zawsze. Szczególnie wtedy, gdy nie mamy wprawy, jesteśmy na początku drogi analizowania swojego typu urody, a nasze wybory kolorystyczne podejmowane są pochopnie i momentalnie, i sami po czasie czujemy, że jednak wybrany set kolorystyczny nie współgra z naszą urodą i energią witalną.

Jeżeliby podejść do urody z punktu widzenia palety kolorów, to każdy jej typ jest inną, indywidualną kompozycją barw, choć można wyznaczyć wspólne punkty dla każdego z czterech typów urody, czyli wiosny, lata, jesieni i zimy.

Efekty:

– zrozumiesz dlaczego Twoje ubrania się (nie) łączą, a stylizacje rzadko robią efekt „wow”
– dowiesz się jak tworzyć look, który Cię zdobi, i to z ubrań, które pasują do siebie w niemal każdej kombinacji

Wskazania:

– niepewność w doborze garderoby, dodatków, koloru makijażu
– chaos kolorystyczny w garderobie

> Cennik str.2